Nordea trzecim bankiem w rankingu Newsweeka – 100 najcenniejszych firmLinki sponsorowane

W corocznym rankingu „100 najcenniejszych firm” przygotowanym przez magazyn Newsweek i firmę konsultingową A.T. Kearney zaszły duże zmiany. Próżno w nim szukać w czołówce takich tuzów jak PGNiG, Pekao SA czy TP SA. Założeniem autorów tegorocznego rankingu był zwrot ku mniejszym spółkom, które mają małe szanse na konkurowanie z giełdowymi gigantami-ze względu na skalę działalności.

Inne media oceniają spółki poprzez pryzmat wartości rynkowej i jest to często zakłamany obraz. Tak jak choćby kryterium wartości przychodów, co sprawia że liderami w takich rankingach są przedstawiciele sektora bankowego, petrochemicznego lub ubezpieczeniowego. Newsweek i A.T. Kearney dokonali klasyfikacji firm w dwóch kategoriach ( 50 dużych spółek oraz 50 małych). Przy ocenie firm brano pod uwagę 2 najistotniejsze według autorów zmienne- dynamikę przychodów i wzrost kapitalizacji giełdowej w latach 2007-2010. Wyniki tego rankingu są bardzo ciekawe. Mianowicie w kategorii dużych spółek Bank Nordea ( dynamika przychodów na poziomie 22 %, kapitalizacja giełdowa w wysokości 2  225,5 mln zł) zajął 8 miejsce. Jednocześnie Nordea była trzecim bankiem sklasyfikowanym w rankingu. W kategorii dużych spółek pierwszym bankiem został Getin Noble Bank.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
20 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt inwestycyjny dla firm ING Bank Śląski

Informacje i opinie o kredytach inwestycyjnych dla firm w banku ING Bank Śląski Głównym miernikiem wzrostu gospodarczego jest Produkt Krajowy...

Zamknij