Nie taka tania pożyczka dla seniorów w Banku PocztowymLinki sponsorowane

Nowy produkt Banku Pocztowego zachęca emerytów do zaciągnięcia pożyczki, która jest wyjątkowo nisko oprocentowana, bowiem 9% w skali roku. Niestety, jak to zazwyczaj bywa, za każdą taką atrakcyjną ofertą kryje się jakieś ‚ALE’. W tym przypadku należy się bowiem liczyć z co najmniej 2 dodatkowymi opłatami.  Bank kieruje ofertę akurat do tej grupy docelowej, bowiem uważa, że są to osoby rzetelne, które zobowiązania finansowe regulują w terminie.

Bank Pocztowy promuje się jako przyjazny dla emerytów. Jak pokazują badania, najwyraźniej do seniorów przemówiły reklamy, bo stanowią oni ponad połowę jego klientów. Zapewne także dlatego, że Bank Pocztowy oferuje tak zwane Pocztowe Konto Nestor, gdzie dostawa gotówki przez listonosza jest zupełnie darmowa. A warto podkreślić, że żaden inny bank taką usługą pochwalić się nie może.
Ale wracając do pożyczki. Otóż niskie oprocentowanie, które wynosi 9% to nie wszystko. Seniorzy bowiem muszą przygotować się na prowizję w wysokości 4% a także konieczność wykupienia składki ubezpieczenia na życie (0,35% wartości kredytu za każdy miesiąc, czyli 4,2% rocznie). Tym samym łatwo policzyć, że zaciągany przez seniorów kredyt tak naprawdę będzie oprocentowany na 17%.
Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Otóż warunkiem koniecznym do otrzymania pożyczki/kredytu jest założenie konta, które jest bezpłatne, ale… Za kartę do niego trzeba będzie zapłacić 4 zł miesięcznie.

W przypadku owej oferty można zaciągnąć kredyt w wysokości od 10 tys. do 100 tys. zł. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 10 lat. Jakie gratisy oferuje Bank Pocztowy do owej pożyczki? – Kwartalną prenumeratę dziennika ‚Fakt’.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Nie taka tania pożyczka dla seniorów w Banku Pocztowym, 5.5 out of 10 based on 2 ratings
14 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Podatek Belki od zysków w IKZE

O systemie emerytalnym ostatnimi czasy jest niezwykle głośno. Ostatnio dołączyła do sporu także kwestia opodatkowania wypłat z IKZE, tym samym...

Zamknij