Opinia o Nest Bank – Konto i Lokata Witaj 4% na 3 miesiące

Nowy na rynku Nest Bank, który powstał na podwalinach kilku marek należących do grupy FM Banku (BizBank i Bank Smart) zaoferował niedawno ciekawą lokatę dla nowych klientów – lokatę Witaj. Jest ona nieco podobna do lokata Happy. Mamy tu 4% na 3 miesiące. Jest jednak pewna różnica. W przypadku lokaty Happy nie musimy zakładać konta osobistego, tak jak w przypadku Lokaty Witaj w Nest Banku.

nest-bankObie te lokaty są ograniczone kwotą maksymalną do 10 000 zł.

Policzmy zatem czy opłaca się zakładać konto osobiste w Nest Banku dla lokaty Witaj.

Przy założeniu kwoty maksymalnej 10 000 zł uzyskamy:
(10 000 zł x 4%)/4 bo lokata jest na 3 miesiące czyli mniej więcej 1/4 roku, a oprocentowanie jest oczywiście w stosunku rocznym. (10 000 zł x 4%)/4 = 100 zł. Od tego jeszcze musimy odjąć podatek Belki 19% 100 zł – (100zł * 19%) = 81 zł. Tyle realnie zyskamy na tej lokacie deponując kwotę maksymalną dostępną dla tej oferty.

Czy warto zakłada rachunek osobisty w banku ze względu na 81 zł. Może ktoś uzna, że tak. My uważamy, że nie koniecznie. Często można w innych bankach zyskać więcej na premiach za aktywne korzystanie.

Natomiast warto skorzystać z tej lokaty jeżeli planujemy przenieść się do Nest Banku. Konto osobiste jest tam bowiem darmowe bez warunków. Nie ma opłaty za otwarcie i prowadzenie, za kartę (jedną). Są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Od niedawna również darmowe są wpłaty w wpłatomatach Euronetu. Darmowe przelewy internetowe i wszystkie standardowe, często wykonywane czynności są za darmo, a żeby uniknąć prowizji nie trzeba spełniać żadnych warunków tak jak to ma miejsce w innych bankach.

Dlatego uważamy ofertę tego konta za jedną z najlepszych na rynku i ogólnie warto rozważyć skorzystanie z tej oferty jeżeli ciążą nam prowizję z naszego aktualnego banku.

Szczegółową analizę konta w Nest Banku można przeczytać tutaj: „NEST Bank – opinie konta karty lokaty…” – antyhaczyk.blogspot.com

Jeżeli jednak nie chcemy przenosić konta do Nest Banku, to zysk z lokaty jest zbyt mały, żeby z tego powodu otwierać konto. Warto również zaznaczyć, że w innym banku na lokacie standardowej z oprocentowaniem rzędu 2% zyskamy z tej kwoty około 40 zł, więc realnie otwierając Nest Konto z lokatą Witaj zyskujemy około 40zł więcej.

Lokatę Witaj możemy założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Źródła
1. www.nestbank.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Opinia o Nest Bank - Konto i Lokata Witaj 4% na 3 miesiące, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv