Najtańsze konto osobiste – ranking Bankier.plLinki sponsorowane

Przed wyborem rachunku osobistego w banku powinniśmy określić własne potrzeby i preferencje związane z użytkowaniem konta. Na każdym kroku banki bombardują nas ofertą bezpłatnych kont. W większości jest to jednak zwolnienie tylko z opłaty za prowadzenie rachunku. Umowa rachunku osobistego często zawiera dodatkowe warunki cenowe. Może się okazać, że jeśli nie korzystamy aktywnie z konta, to bank naliczy nam sowitą opłatę w skali roku.

W dobie dużej konkurencji na rynku usług bankowych, instytucje finansowe płacą za założenie konta, nagradzają za przelewanie pensji lub zwracają część wydatków za zakupy przy płatnościach kartą. Podsumowując na rachunku osobistym można zarobić, bądź stracić.  Przyjmijmy dla potrzeb symulacji następujący profil klienta:

– preferowana obsługa konta przez Internet
– comiesięczne przelewanie pensji na rachunek w wysokości 2,5 tys. zł
– średnie miesięczne  saldo na koncie wynosi 500 zł
– 10 internetowych przelewów zewnętrznych w miesiącu
– 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu(300 zł na paliwo i 300 zł na zakupy w supermarkecie)

Chcąc wybrać najtańsze i najlepiej zarabiające  konto osobiste spośród ofert największych banków na polskim rynku, powinniśmy założyć rachunek w Banku BGŻ, Banku Millennium lub w Meritum Bank. Najlepiej zarabiające konto oferuje Bank BGŻ. Aktywni klienci w tej instytucji finansowej zyskują w skali roku 240 zł z tytułu użytkowania rachunku osobistego(300 zł rocznego zysku za przelewanie pensji, roczna opłata za kartę 60 zł, bezpłatne przelewy i obce bankomaty). Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Dobre Konto w Banku Millennium. W tym przypadku klient zarabia w skali roku 216 zł-dzięki usłudze moneyback, bank zwraca 3 procent kwoty wydanej za pomocą karty debetowej. Warunkiem braku opłat za prowadzenie Dobrego Konta są miesięczne wpływy w wysokości 1000 zł oraz jedna transakcja kartą. Na podium rankingu uplasował się również Meritum Bank z ofertą Meritum Konto Zarabiające. Podobnie jak w Millennium Banku, otrzymamy tutaj 4 procentowy zwrot kwoty wydatkowanej za pomocą „plastiku” na stacjach benzynowych. Aktywni klienci są zwolnieni z opłat za prowadzenie pod warunkiem miesięcznych wpływów na konto w wysokości 1,5 tys. zł oraz jedna transakcja kartą na minimum 200 zł. Na rachunku osobistym w Meritum Bank zarobimy 144 zł rocznie.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
26 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Rachunek BGŻoptima Junior

Jest to rachunek przeznaczony dla rodziców, którzy już dziś myślą o przyszłości swoich pociech. Z tym kontem możemy odkładać pieniądze...

Zamknij