Najlepsi analitycy makroekonomiczni w Polsce – ranking NBPLinki sponsorowane

Od trzech lat Narodowy Bank Polski organizuje prestiżowy konkurs na najlepszych analityków makroekonomicznych. Poprzez konkurs NBP chce przybliżać przedsiębiorcom rzetelną prace analityków ekonomicznych-zaufanie do analityków to szansa dla wszystkich podmiotów na uniknięcie błędnych decyzji strategicznych.

Ranking Narodowego Banku Polskiego skierowany jest do zespołów ekonomistów, którzy prognozują wskaźniki makroekonomiczne. Chodzi o zespoły pracowników banków, instytutów badawczych lub uczelni wyższych. NBP ocenia dokładność prognoz, które są przygotowywane na horyzont od jednego do czterech kwartałów. Kluczową sprawą w ocenie pracy analityków są wskaźniki ekonomiczne prognozowane z największym wyprzedzeniem. W tegorocznym rankingu analityków makroekonomicznych wzięły udział 34 zespołów. Pierwsze miejsce w kategorii „Inflacja” i „Bilans Płatniczy” zdobył zespół Głównego Ekonomisty BRE Banku-Ernesta Pytlarczyka.  Ekonomiści  BRE Banku byli również w czołówce pod względem prognoz wskaźnika PKB. To nie jest jedyne w historii wyróżnienie dla zespołu Ernesta Pytlarczyka. Wcześniej team BRE Banku zdobywał pierwsze miejsce w rankingu „Parkietu” za III kw., a w 2008 roku zwyciężył w konkursie Narodowego Banku Polskiego  na najbardziej trafne prognozy inwestycyjne.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
19 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt dla eksportera – oferta Banku Gospodarstwa Krajowego

Strategicznym celem działania Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie i rozwój polskiej przedsiębiorczości. Bank angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy wspomagające...

Zamknij