Mobilne płatności w banku – bank w komórceLinki sponsorowane

Już niedługo nasze telefony komórkowe przybiorą postać elektronicznych portfeli. Obecnie na rynku płatności mobilnych toczy się walka dotycząca wyboru technologii realizacji tych płatności. Aktualni potentaci systemów transakcyjnych na świecie ( Visa, MasterCard, American Express) zainteresowali się szczególnie płatnościami mobilnymi-chcą nadal zachować kontrolę nad procesami płatności.

Technologia płatności mobilnych opiera się na używaniu telefonu komórkowego jako „karty płatniczej”. Tego typu płatności mogą przybierać formę scalenia karty płatniczej z kartą SIM, formę aplikacji NFC- technologia bezstykowych płatności Near Field Communication lub formę „naklejkowej” karty płatniczej, którą można umiejscowić na przykład na telefonie komórkowym. Podsumowując: transakcje przy użyciu telefonów komórkowych przypominają zakup kartą zbliżeniową-w tym przypadku dany terminal sprzedażowy łączy się z kartą SIM w telefonie. Na polskim rynku płatności mobilne testowane są przez  6 banków ( m.in. przez PKO BP, ING Bank Śląski i Citi Handlowy). Nasze społeczeństwo jest bardzo chłonne jeśli chodzi o nowinki technologiczne, co świadczy o dużych perspektywach rozwoju tego segmentu bankowości. Płatności mobilne na szeroką skalę wprowadzone są w Japonii.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Mobilne płatności w banku - bank w komórce, 7.0 out of 10 based on 1 rating
16 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Miejska Karta Debetowa Citibank Handlowy

Informacje i opinie o miejskich kartach debetowych w banku Citibank Handlowy Główną zaletą korzystania z  kart płatniczych jest wygoda i...

Zamknij