Marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskichLinki sponsorowane

W lipcu bieżącego roku w Polsce nastąpił nieznaczny wzrost cen ofertowych nieruchomości. W porównaniu do czerwca 2011 ceny ofertowe najwięcej wzrosły w Gdańsku oraz w Warszawie(o 0,6 proc.), w Lublinie(o 0,7 proc.) i w Opolu(1,2 proc.). Jest to efekt przymiarek do zakupów w ramach programu rządowego „Rodzina na Swoim”, który powoli wygasa. Jeśli chodzi o ceny transakcyjne nieruchomości to zapowiadane zmiany w „Rodzinie na Swoim” nie wpłynęły znacząco na ich poziom. Na rynku nieruchomości zanotowano wzrost liczby transakcji sprzedaży mieszkań powyżej 75 metrów kwadratowych.

Natomiast najczęściej nabywane są mieszkania o średniej powierzchni 55,7 metrów kwadratowych. W okresie wakacyjnym banki nieznacznie zmieniły oferty kredytów hipotecznych. Nie jest to dobry okres dla posiadaczy kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich-poziom kursu CHF/PLN bije kolejne rekordy. Jest to jednak dobry czas na zadłużenie się w tej walucie-gospodarka Szwajcarii w końcu zwolni, a sytuacja w Strefie Euro ustabilizuje się i kurs CHF/PLN powinien się obniżyć. Przedstawiamy Wam aktualne zestawienie wysokości marż i oprocentowania kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich:

Bank BPH: marża 2,6 proc., oprocentowanie 2,78 proc.

Nordea Bank: marża 2,75 proc., oprocentowanie 2,92 proc.

mBank: marża 3,8 proc., oprocentowanie 3,91 proc.

MultiBank: marża 3,8 proc., oprocentowanie 3,91 proc.

Alior Bank: marża 4,15 proc., oprocentowanie 4,33 proc.

PKO BP: marża 6,76 proc., oprocentowanie 6,94 proc.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
10 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Słoneczna w GETIN Banku

GETIN Bank wprowadził do swojej oferty nowy produkt, tak zwaną Lokatę Słoneczną. Postanowił nie czekać biernie na klientów tylko ich...

Zamknij