Lokaty na dowolny termin w Banku BPS – indywidualny okresLinki sponsorowane

Największą popularnością niezmiennie cieszą się lokaty jednodniowe, które pozwalają uniknąć podatku Belki. Warto z  nich korzystać, bo już niedługo znikną z polskiego rynku. Banki będą musiały tym samym klientów przekonać do siebie innymi lokatami. I już teraz niektóre z nich rozpoczynają walkę, wprowadzają do swojej oferty nowe produkty.
Jeśli chodzi o standardowe lokaty to należy podkreślić, że Polacy nie lubią zamrażać swoich oszczędności na długo. Tym samym wybierają zazwyczaj lokaty 3- i 6-miesięczne. Ale wyobraźmy sobie sytuację, w której to nie bank narzuca klientom długość trwania lokaty, tylko oni sami o tym decydują. Dziś jest to możliwe – dzięki nowej lokacie Banku BPS. Chodzi o lokaty umożliwiające indywidualny okres lokowania w Banku Polskiej Spółdzielczości. Na wstępie należy dodać, że niejako nawiązuje ona do oferty Banku Millenium. Jedną i drugą można bowiem założyć na okres od jednego dnia – tą w Banku BPS do 365 dni, zaś tą w Banku Millennium do 732 dni.

Niestety jest jedno ‚ALE’ i dotyczy ono oprocentowania, które jest inne w zależności od długości trwania lokaty. Oczywiście czym dłużej trzymamy pieniądze w banku, tym jest ono wyższe. Klienci, którzy założą lokatę przez Internet mogą liczyć na odrobinę wyższe oprocentowanie.

A przedstawia się ono następująco. Jeśli klient zdecyduje się na zamrożenie kapitału:
1. tylko na okres do dwóch tygodni może spodziewać się, że zarobi 2,4% w skali roku, zaś na e-lokacie 2,6%,
2. od 32 do 91 dni zysk wyniesie proporcjonalnie 3,5% i 3,7%,
3. ponad 272 dni – 4,0% lub 4,2%.

Zaletą tego typu lokaty jest przede wszystkim jej elastyczność. Nie trzeba już kalkulować, żeby założyć lokatę tak, aby odsetki narosły do wakacji.  Niezwykle wygodne jest założenie lokaty na okres tylu dni, ile akurat potrzebujemy czy chcemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Lokaty na dowolny termin w Banku BPS - indywidualny okres, 1.0 out of 10 based on 1 rating
21 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Promocyjny kredyt hipoteczny w PKO BP: 15 -16 grudnia 2011

W dniach od 15 do 16 grudnia bieżącego roku odbędą się Dni Otwarte Kredytów Hipotecznych w Banku PKO BP. W...

Zamknij