Lokaty bez podatku belki znikną dopiero w styczniu 2012 roku

Ministerstwo finansów zapowiedziało zmiany w ordynacji podatkowej. Wcześniejsze komunikaty informowały o tym, że mają one wejść w życie jeszcze w lipcu tego roku, tymczasem zgodnie z najnowszymi doniesieniami zakładanie lokat antybelkowych nie będzie możliwe dopiero od stycznia 2012 roku.

Jeśli zmiany wejdą w życie w przyszłym roku to tegoroczny budżet nie zyska dodatkowych 100 mln złotych, bowiem takie były założenia. Tym samym łatanie dziury budżetowej zacznie się dopiero od stycznia.

Warto przypomnieć, że likwidacja lokat bez podatku Belki ma przynieść rocznie ponad 380 mln złotych. Podatek Belki wynosi bowiem 19% z zysków. Dziś, dzięki luce w ordynacji podatkowej, banki proponują swoim klientom tak zwane lokaty antybelkowe czy antypodatkowe, z dzienną kapitalizacją odsetek. Niewielkie dziennie zyski oraz zaokrąglanie podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku do pełnego złotego pozwalają na skuteczne omijanie podatku Belki.

Zmiany w ordynacji podatkowej będą dotyczyć między innymi zaokrąglania – właśnie nie do pełnego złotego, a do pełnych groszy. Resort przesunął termin wprowadzenia zmian, tak żeby pokrywały się one z początkiem roku podatkowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.2/10 (6 votes cast)
Lokaty bez podatku belki znikną dopiero w styczniu 2012 roku, 6.2 out of 10 based on 6 ratings

One Reply to “Lokaty bez podatku belki znikną dopiero w styczniu 2012 roku”

  1. Żadna strata z tymi lokatami antybelkowymi. Już od dawna inwestuję w złoto. Prognozy cen złota na 2012 są w dalszym ciągu optymistyczne.
    Jak ktoś chce może inwestować osobiście lub za pośrednictwem stosownych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv