Które banki posiadają wpłatomaty?Linki sponsorowane

Wpłatomat to urządzenie, którego funkcjonalność jest odwrotna do doskonale nam znanego bankomatu. Jak sama nazwa wskazuje, wpłatomat przyjmuje wpłaty gotówkowe. Po włożeniu do urządzenia karty płatniczej, system identyfikuje numer karty oraz powiązany z nią rachunek osobisty. Następną czynnością jest włożenie do specjalnego podajnika odliczonej kwoty pieniężnej w banknotach. Cała operacja zaksięgowana jest na koncie od kilkunastu minut do godziny.

Główną zaletą wpłatomatu jest możliwość uniknięcia długich kolejek przy kasie w oddziale bankowym. Dodatkowo wpłatomaty umożliwią bankom prowadzenia „obsługi kasowej” przez 24 godziny na dobę. Jedyną rzeczą do jakiej można się przyczepić w przypadku wpłatomatów jest komfort samej wpłaty. Zazwyczaj urządzenia nie są usytuowane bezpośrednio w placówkach bankowych, a wpłaty dużej kwoty gotówki są problematyczne( np. ograniczenia dotyczące liczby jednorazowo wpłacanych banknotów). W Polsce, wpłatomaty posiadają między innymi takie banki jak: MultiBank, mBank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski, Nordea Bank, PKO BP oraz Polbank EFG.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.3/10 (6 votes cast)
Które banki posiadają wpłatomaty?, 6.3 out of 10 based on 6 ratings
25 listopada 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Które banki posiadają wpłatomaty?

  Jakoś obawiam się używać wpłatomatów. Czy naprawdę zawsze można zaufać maszynie, ze policzy wszystko jak trzeba ?
  Jakie są Wasze opinie ? Mieliście jakieś problemy z wpłatomatem ? Dało się to załatwić pozytywnie z bankiem ?
  Otwieram firmę i część wpłat będę miał w gotówce, którą chciałbym jak najszybciej mieć na koncie.

  Opinie o wpłatomatach
  30 września 2012 o 20:31

  Używam wpłatomatów mBanku i nigdy nie miałem problemu. Jak wpłacasz to wystukujesz na klawiaturze deklarowaną wpłatę. Wpłatomat po przeliczeniu gotówki podaje ile wyliczył. Jeśli się nie zgadza anulujesz wpłatę i zgłaszasz wadliwie działające urządzenie i tyle.

  Dziup
  19 grudnia 2012 o 15:01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe Bank Pekao SA

Informacje i opinie o kontach firmowych w banku Pekao S.A. Wszystkie banki dokonują podziału swoich klientów na podmioty indywidualne i...

Zamknij