Kto kupi akcje Warty i Kredyt Banku – Grupa KBC planuje sprzedażLinki sponsorowane

Grupa KBC chce sprzedać Kredyt Bank i Wartę Belgijska Grupa Kapitałowa KBC zamierza podnieść kapitał o 2 miliardy euro i spłacić rządową pomoc jaką otrzymała podczas kryzysu finansowego. Bank otrzymał wsparcie w łącznej wysokości 5,5 miliarda euro. Grupa finansowa ma w planach także sprzedaż Kredyt Banku i Warty.

Grupa kapitałowa o której mowa należy do wiodących instytucji finansowych w Europie i ma 80 procentowy udział w kapitale akcyjnym Kredyt Banku. Grupa KBC zatrudnia ponad 51 tysięcy pracowników i świadczy usługi blisko 11 milionom klientów. Instytucja ta obecna jest w wielu krajach na całym świecie. W Europie z usług Grupy KBC korzystają obywatele Belgii, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Francji, Monaco, Niemiec, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Grupa kieruje swoje usługi do klientów detalicznych, private banking oraz do firm z sektora MŚP. Właściciel Kredyt Banku i Warty działa również na rzecz klientów korporacyjnych, private equity i w obszarze asset management.

Początkowo belgijska Grupa chciała sprzedać w ofercie publicznej udziały czeskiego banku Ceskoslovenska Obchodni Banka AS. Obecnie Grupa KBC opracowuje plan spłaty 3,5 miliarda euro rządowej pomocy do końca bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Kto kupi akcje Warty i Kredyt Banku - Grupa KBC planuje sprzedaż, 8.0 out of 10 based on 1 rating
1 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto osobiste Idea Bank

Informacje i opinie o kontach osobistych w banku Idea Bank S.A. IDEA Bank przede wszystkim wspiera i świadczy usługi na...

Zamknij