Kto kupi akcje Millenium Banku?Linki sponsorowane

Millenium Bank szuka kupca na pakiet kontrolny. Podobno przez ostatnie miesiące Portugalczycy badali rynek sprawdzając czy znajdą nabywcę na 65,5% udziałów banku. Przypomnijmy, że Millenium jest szóstym co do wielkości bankiem w Polsce.

akcje millenium bankPodobno poszukiwania nadal trwają, jednakże bank nie potwierdza tych rewelacji. Warto jednakże podkreślić, że nawet gdyby to przypadek ten nie będzie odosobniony. Byłby to już trzeci bank, który wycofywałby się z polskiego rynku, po BZ WBK i Polbanku, o którym zresztą ostatnimi czasy jest dość głośno. Wszystko za sprawą Raiffeisen Banku, który zdecydował się na kupno 70% akcji. Pokonał on w wyścigu Banko Intesa, największy bank we Włoszech. Raiffeisen zapłaci za pakiet akcji 490 mln euro.

Powstaje pytanie – kto chętnie kupiłby udziały banku Millenium? I ile trzeba będzie za nie zapłacić? Już dziś wiadomo, że jednym z graczy o akcje Millenium byłby Pekao SA. Szefowa owego banku – Alicja Kornasiewicz w rozmowie w Radio PIN wspomniała, że jest gotowa analizować transakcję, sprawdzić czego oczekują Portugalczycy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Kto kupi akcje Millenium Banku?, 8.5 out of 10 based on 2 ratings
9 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy można zrezygnować z telefonów od banków?

Każda placówka bankowa otrzymuje od centrali plany sprzedażowe. Do realizacji tych planów oddelegowani są poszczególni pracownicy banków. Istnieją różne sposoby...

Zamknij