Kredyty we frankach znowu będą droższe – niepokojące prognozyLinki sponsorowane

W związku ze wzrostem wskaźnika cen konsumpcyjnych w Szwajcarii bank zacznie zastanawiać się nad podwyżką stóp procentowych. Jeśli tak się stanie, to czy dojdzie do niej już 17 marca? I co to oznacza dla osób, które starają się czy tez mają kredyty we franku szwajcarskim? Otóż wiadomości nie są najlepsze – ceny kredytów udzielonych w tej walucie ponownie wzrosną.
Wczoraj, 9.03.2011, biuro statystyczne w Szwajcarii podało informację, że inflacja w lutym wyniosła 0,5 %. Szwajcaria tym samym wyszła z deflacji. Kurs franka poszedł w górę – zdrożał do dolara o 0,14%, zaś do euro i złotego o 0,42%.

W chwili obecnej stopy procentowe w tym kraju są na niskim poziomie, wynoszą 0,25%. Jeśli dojdzie do ich podwyżki to należy liczyć się ze zwiększeniem kosztów spłaty kredytów hipotecznych w Polsce. Dla Polaków będzie to kolejny cios. Tym bardziej, że z uwagi na wahania waluty i z powodu osłabienia kursu złotego do franka szwajcarskiego może także wzrosnąć kwota kredytu. Cena franka kształtuje się na poziomie 3,06-0,7 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
10 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy będzie podwyżka stóp procentowych w 2012 roku?

Największym zmartwieniem dla Rady Polityki Pieniężnej w Polsce jest pozostający wciąż na wysokim poziomie wskaźnik inflacji. Dane ekonomiczne w I...

Zamknij