Kredyty dla dealerów aut w BRE Bank – finansowanie stocków salonom samochodówLinki sponsorowane

W minionym roku sprzedaż nowych aut w Polsce była o 4,17 procent większa w stosunku do roku 2009. Najwięcej transakcji zostało dokonanych pod koniec 2010 roku, gdyż z początkiem 2011 roku została podniesiona stawka VAT.  BRE Bank udzielił w 2010 roku kredytów samochodowych na kwotę przekraczającą 130 milionów złotych.

Strategicznym celem Multibanku na 2011 rok jest podwojenie dynamiki sprzedaży kredytów samochodowych. W osiągnięciu celu  mają pomóc uproszczone procedury obcego finansowania zarówno dla dilerów jak i konsumentów. Bank współpracuje ze 150 dilerami samochodów w Polsce i przygotował dla nich ofertę finansowania tzw. stocków ( zakup samochodów bezpośrednio od importera). Warunki tego finansowania uzależnione są od tego ile kredytów samochodowych sprzeda detaliczna część banku oraz grupa BRE Leasing. BRE Bank nie wymaga od dilerów przekazywania kart pojazdu jako zabezpieczenia kredytu. Taka procedura wpływa na skrócenie czasu sfinalizowania zakupu samochodu przez klienta. Strategicznymi klientami Multibanku są osoby zarabiające powyżej 5 tys. zł miesięcznie. Jest to grupa zamożnych klientów, kupująca najczęściej samochody z wyższej półki. Dlatego bank przedstawia propozycję finansowania stocków tylko wyselekcjonowanym salonom samochodów.

Finansowanie stocków- główne cechy:

– do 100 % finansowania pojazdów
– rodzaj zakupionych aut: nowe, demonstracyjne, nie starsze niż 3 letnie
– 0,1 procent prowizji od wartości linii kredytowej
– oprocentowanie: WIBOR 1M plus marża banku
– zabezpieczenie kredytu: cesja praw z umowy ubezpieczenia, przewłaszczenie pojazdów
– warunki preferencyjne uzależnione od współpracy kredytobiorcy z Multibankiem lub BRE Leasingiem

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
1 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe Solista Biznes Lukas Bank

Informacje i opinie o kontach firmowych Solista Biznes w banku Lukas Bank S.A. Konta firmowe w Lukas Banku prezentowane są...

Zamknij