Kredyt w BGK na finansowanie budowy Gdańskiego Teatru SzekspirowskiegoLinki sponsorowane

bank gospodarstwa krajowego

W  2011 roku Rząd w Polsce stosuje politykę obniżania długu publicznego. Według danych w marcu bieżącego roku dług publiczny w Polsce wynosił 54 procent  PKB. W tej chwili Polska stoi na granicy spełniania fiskalnego kryterium konwergencji, które zakłada, iż zadłużenie publiczne nie może przekroczyć 60 procent PKB.

Jedną z istotnych założeń polityki obniżania długu w tym roku jest zmniejszenie budżetów samorządów lokalnych. Jest to zapowiedź trudnych czasów dla tych jednostek publicznych. Samorządy szukają oszczędności w wydatkach administracyjnych, szkoleniach, wyjazdach służbowych i w realizacji inwestycji-których tak brakuje w naszym kraju.

Na szczęście istnieje Bank Gospodarstwa Krajowego, którego misją jest wspieranie państwowych programów społeczno- gospodarczych i samorządowych programów rozwoju regionalnego. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu w wysokości 3 milionów złotych  na pomostowe finansowanie budowy siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego . Jest to alternatywne źródło  finansowania, gdyż projekt otrzymał wcześniej 50 milionowe wsparcie z Unii Europejskiej. Inwestycja ta rozpoczęła się  14 września 2009 roku, uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego z Panem Premierem RP Donaldem Tuskiem  i Andrzejem Wajdą na czele . To wyjątkowe dzieło architektoniczne w Polsce. Łączy zalety wielofunkcyjnego, nowoczesnego budynku z ośrodkiem promującym polską kulturę.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Kredyt w BGK na finansowanie budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, 7.0 out of 10 based on 1 rating
4 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata 100 dniowa w Alior Banku

W ofercie Alior Banku pojawiła się oferta depozytu z dzienną kapitalizacją odsetek o okresie zapadalności równym 100 dni. Nowa lokata...

Zamknij