Kredyt Technologiczny Bank BPHLinki sponsorowane

W 2009 roku Bank BPH nawiązał współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w obszarze działania 4.3 Programu Operacyjnego-Kredyt Technologiczny. Dwóch Beneficjentów w ramach Programu Operacyjnego zrealizowało już swoje projekty inwestycyjne. Pierwsza firma H2 Optim zrealizowała projekt dotyczący wdrożenia technologii usuwania z wody szkodliwych związków chemicznych.

H2 Optim wprowadziła również nowy system elektrodejonizacji wody. Cała inwestycja została wyceniona na 2,6 miliona złotych. Z czego blisko 50 procent kwoty inwestycji firma dostała z Unii Europejskiej-przyznaną premię przeznaczy na spłatę kredytu w Banku BPH.

Nowa technologia pozwoli firmie na przeprowadzanie przyjaznego środowisku procesu doprowadzania zanieczyszczonej wody do stanu używalności. Firma Polmotors, która jest znana z produkcji komponentów i podzespołów dla branży motoryzacyjnej, opracowała i wdrożyła technologię wytwarzania struktur tłumiących drgania w układach zawieszenia pojazdów. Projekt tego przedsiębiorstwa również idzie w parze z ochroną środowiska. Mianowicie lżejsze układy zawieszenia przyczynią się do obniżenia masy całkowitej pojazdu, a co za tym idzie zmniejszenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin. W tym przypadku z przyznanego dofinansowania Polmotors pokryje całe zaciągnięte zobowiązanie w BPH.

Na firmy, które biorą udział w tegorocznym naborze wniosków czekają nowe zasady przyznawania premii. Bank Gospodarstwa Krajowego rozszerzył katalog kosztów kwalifikowanych oraz zmienił zasadę obliczania i wypłacania premii pieniężnej. Dodatkowo Bank BPH postanowił nie pobierać prowizji od rozpatrzenia wniosku, wystawiania promesy i od udzielania wsparcia finansowego dla wniosków składanych w czerwcu br.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
20 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty w neoBanku – Lokata internetowa e-Codzienna na 4 i 5 miesięcy

NeoBank powstał w 2008 roku jako część handlowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Poprzez ten bank oferowane są wszystkie produktu finansowe WBS-u....

Zamknij