Kredyt hipoteczny na mieszkanie z licytacji komorniczejLinki sponsorowane

Aukcje komornicze to dobry sposób na tani zakup mieszkania. Przy odrobinie szczęścia można nabyć ciekawą nieruchomość w dobrej lokalizacji za dwie trzecie rynkowej wartości. Według polskiego prawa, w ramach pierwszej licytacji sprzedaż mieszkania może zostać dokonana za sumę nie mniejszą niż 75 procent wartości rynkowej. Zazwyczaj proces licytacji kończy się na 2 aukcji. Wówczas cena mieszkania oscyluje w granicach dwóch trzecich wartości rynkowej. Takich aukcji na rynku jest stosunkowo mało, dlatego jeśli pojawi się taka okazja należy działać szybko i zdecydowanie.

Do realizacji tego celu niezbędne jest posiadanie odpowiedniej kwoty gotówki. Na szczęście niektóre banki w Polsce posiadają bardzo elastyczną ofertę kredytów hipotecznych, które można przeznaczyć na różnorodne cele mieszkaniowe. Portal Comperia.pl przeprowadził w ostatnim czasie ranking najbardziej hipoelastycznych banków. Według tego zestawienia najszerszą paletę finansowania różnych nieruchomości posiadają następujące banki: BZ WBK, BNP Paribas, PKO BP, Kredyt Bank oraz Invest Bank. Zatem do powyższych instytucji finansowych powinniśmy się zwrócić z prośbą o pomoc w finansowaniu zakupu nieruchomości pochodzącej z licytacji komorniczej.
Jakie typowe dokumenty należy przygotować na potrzeby procesu udzielania tego kredytu?
– dokument zawierający treść ogłoszenia o licytacji
– dane adresowe lokalu
– oświadczenie dotyczące kwoty jaką zamierzamy wydać na zakup mieszkania z aukcji komorniczej
– po ewentualnym zakończeniu licytacji: decyzja o wygranej w aukcji

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
Kredyt hipoteczny na mieszkanie z licytacji komorniczej, 7.5 out of 10 based on 2 ratings
16 listopada 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Kredyt hipoteczny na mieszkanie z licytacji komorniczej

  To bardzo dobry pomysł kupić mieszkanie z licytacji. Nie mam za dużo pieniędzy, a oferty na rynku wtórnym są chore. Czy znacie może jakiś serwis publikujący licytacje komornicze ?

  Kupię mieszkanie
  16 maja 2012 o 11:37

  Może ktoś wie, gdzie w Szczecinie prowadzone są takie licytacje domów przez komorników ? Szukam obecnie małego domku w zachodniopomorskim i może trafił by się jakiś w dobrym stanie za stosunkowo nieduże pieniądze ?

  Domy z licytacji
  21 września 2012 o 09:29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Prostoliczony kredyt gotówkowy Lukas Bank

Informacje i opinie o kredytach gotówkowych w banku Lukas Bank Podpisywanie z bankiem umowy o kredyt , wiąże się najczęściej ...

Zamknij