Kredyt hipoteczny na 40 lub nawet 50 lat

Widać, że banki przestały już myśleć o kryzysie, wierzą w klientów na nowo i powierzają im swoje pieniądze na coraz dłuższe okresy. Tym oto sposobem w Kredyt Banku można dostać kredyt hipoteczny na 40 lat, zaś pożyczkę hipoteczną na 25.
Banki walczą o klientów przyciągając ich do siebie nie tylko ciekawymi ofertami, niskimi marżami, ale jak widać także poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Z długoterminowych kredytów większość banków zrezygnowała w czasie kryzysu. Dziś do nich powracają. Przed kryzysem było to przecież normalne. Na 40 lat dawał każdy bank, co więcej było to rynkowym standardem.

Ponieważ w tym roku w życie weszła Rekomendacja T, a nadzór finansowy zmusił niejako banki do restrykcyjnego liczenia zdolności kredytowej klientów, banki postanowiły wydłużyć okres kredytowania. Tym sposobem łatwiej o poprawienie zdolności kredytowej, kiedy w grę wchodzi długotrwałe kredytowanie. Im dłużej klient spłaca kredyt, tym więcej przecież za niego płaci. Bank jest zadowolony, bo zarabia więcej, klient także – bo jego zdolność kredytowa była wystarczająca, żeby w ogóle kredyt dostać.

Kredyty hipoteczne na 40 lat można dostać nie tylko w Kredyt Banku, ale i PKO BP, Banku BPH, mBanku, MultiBanku. A na pół wieku w Getin Noble Banku oraz Alior Banku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv