Kredyt bank na sprzedażLinki sponsorowane

Media obiegły informacje, że hiszpański Bank Santander chce kupić Kredyt Bank. Gdyby doszło do takiej transakcji, to w Polsce pojawiłaby się 3 siła bankowa. Przypomnijmy, iż Hiszpanie wcześniej przejęli Bank Zachodni WBK. Belgijska Grupa Kapitałowa KBC zarzeka się, że lista potencjalnych chętnych na akcje banku zostanie opublikowana dopiero na przełomie września i października. Podobno Bank Santander namawia KBC aby ta od razu rozpoczęła negocjacje warunków sprzedaży.

Hiszpanie nie chcą, żeby była organizowana aukcja Kredyt Banku. Zgodę na sprzedaż większościowych pakietów udziałowych Kredyt Banku i TU Warta przez KBC wydała Komisja Europejska w pod koniec lipca 2011 roku. W ostatnim czasie padła również informacja, że  Kredyt Bankiem zainteresowany jest rosyjski bank Sbierbank- były to jednak tylko plotki.

Zobacz jak inni opiniują Kredyt Bank

Ciekawe jak w przypadku zakupu Kredyt Banku przez Santander zostałaby rozwiązana kwestia marki i logo banku. Zazwyczaj takie przejęcia kończą się rebrandingiem. Doskonałym przykładem jest przejęcie Banku Zachodniego WBK. Rodzi się zatem pytanie czy Kredyt Bank jest na tyle mocną i znaną marką, żeby z niej nie rezygnować.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Powitalna – Meritum Bank

Meritum Bank wszedł na rynek z kolejną propozycją w ramach kampanii marketingowej „Przejdź do Meritum! Zrób to dla pieniędzy”. Bank...

Zamknij