Koszty korzystania z karty bankomatowej za granicąLinki sponsorowane

Banki coraz częściej oferują klientom darmowe karty płatnicze. Nie chodzi tu tylko o bezpłatne prowadzenie. Dzisiaj większość „plastików” daje możliwość bez prowizyjnej wypłaty gotówki w całej Polsce. Niezależnie od sieci bankomatowej. Nadal w Polsce dynamicznie rozwija się bezgotówkowy obrót pieniężny. Z racji zbliżającego się zimowego wypoczynku dla uczniów, chcemy poruszyć temat kosztów korzystania z karty bankomatowej za granicą.

Zapewne wielu z Was planuje zagraniczny wyjazd i nasze rady mogą okazać się bardzo cenne. Po pierwsze przed takim wyjazdem należy sprawdzić w umowie listę bez porowizyjnych sieci bankomatowych. Prowizje za wypłatę gotówki w obcych bankach za granicą są nieco wyższe niż w naszym kraju-jednak oscylują w granicach 3 proc. Nawet w przypadku niewielkich wypłat ustalane są minimalne prowizje. Na koszty narazić się można także ze względu na spread walutowy. Kursy sprzedaży walut w bankach są zwykle wyższe niż w kantorach. Dlatego dokonywanie płatności w obcych walutach kartą nie należy do atrakcyjnych. Dodatkowo płacąc w innej walucie niże euro, możemy spotkać się z podwójnym przewalutowaniem-np. w kartach VISA.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
27 stycznia 2012


Podobne


Tagi , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Ikano Bank

Ikano Bank to instytucja finansowa, która powstała w 1995 roku. Założycielem banku był szwedzki magnat finansowy Ingvar Kamprad Fiodor. Początkowo...

Zamknij