Kolejne zmiany w banku PKO BPLinki sponsorowane

PKO BP zapowiadał liczne zmiany, jednakże chyba niewiele osób spodziewało się, że zostaną one wprowadzone tak szybko. Zaczęło się od kampanii reklamowej z Szymonem Majewskim, która za sprawą jego wynagrodzenia stała się jeszcze głośniejsza.

Dzięki zaangażowaniu showmana, zmianie loga bank chce być zauważalny, zachować pozycję lidera – a to dopiero początek. Strategia banku na ten rok zakłada nie tylko wprowadzenie nowych produktów do oferty, ale także zmianę jeśli chodzi o model obsługi, nowy standard oddziałów, czyli między innymi właśnie odświeżenie i unowocześnienie logo.

Co zmieniono? Otóż skarbonka będzie teraz ciemniejsza, bowiem zamiast jasnego koloru niebieskiego użyto ciemnogranatowego. Ponadto kropka znajdująca się nad skarbonką z pomarańczowej stałą się czerwona. Zaś nazwa ‚Bank Polski;, która widnieje pod skarbonką została napisana inną czcionką niż dotychczas. Zamiast grubej i ciężkiej jest zaokrąglona i cienka.

Dotychczasowe logo cieszyło się dużo rozpoznawalnością, jednakże uchodziło za staroświeckie – bynajmniej takiego zdania byli klienci (tak twierdzi bank). Zmiany zostaną wprowadzone w 1,2 tys. oddziałów i w 1,9 tys. agencji.

PKO BP chce uchodzić za bank nowoczesny, tym samym musi otworzyć się na młodych. Zmiana logotypu to dopiero początek zmian, jakie bank chce przeprowadzić. Szymon Majewski ma stanowić zastrzyk energii. Cechują go luz, otwartość, spontaniczność, inteligencja, bezpośredniość oraz towarzyskość – właśnie tych elementów brakuje PKO BP.

Reklamy już pojawiły się na ekranach telewizorów i zgodnie z danymi banku kampania promocyjna przynosi spodziewane efekty. Codziennie otwieranych jest 25% kont więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Do czego potrzebne jest konto walutowe?

Oprócz wielu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych prowadzonych w polskich złotych, banki oferują także konta walutowe. Przeważnie w walucie euro, dolarach amerykańskich, funtach...

Zamknij