Kara finansowa od UOKiK dla Santander Consumer BankLinki sponsorowane

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Santander Consumer karę w wysokości 726, 5 tys. zł. Santander Consumer Bank dopuścił się złych praktyk w obszarze kredytów konsumenckich. Kara dotyczy udzielania kredytów z wyższą niż zezwalają przepisy opłatą.

Mianowicie w myśl prawa, wszelkie opłaty i prowizje związane z umową kredytową nie mogą przekroczyć  5 procent kwoty obcego finansowania ( niezależnie od tego kto nalicza koszty: banki, pośrednicy czy instytucje finansowe). Na początku roku klienci banku wystąpili z licznymi skargami do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawę prowadziła katowicka delegatura UOKiK. Po skargach i analizach umów kredytów udzielanych przez bank wyszło na jaw, iż bank nie uwzględnia w łącznych kosztach kredytu kosztów pośrednictwa. W niektórych sytuacjach koszty udzielonego kredytu przekraczały 13 procent wartości całego kapitału. Santander Consumer nie skorzystał z okazji uniknięcia kary poprzez zaprzestanie niedozwolonych praktyk. Bank ma jeszcze czas na odwołanie się od decyzji UOKiK.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
18 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Słoneczna w GETIN Banku

GETIN Bank wprowadził do swojej oferty nowy produkt, tak zwaną Lokatę Słoneczną. Postanowił nie czekać biernie na klientów tylko ich...

Zamknij