Jaki jest wzrost gospodarczy w Polsce – I kwartał 2011Linki sponsorowane

Nasza gospodarka znajduję się nadal na fali wysokiego wzrostu. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2011 roku PKB wzrosło o 4,4 % r/r. Do głównych czynników wzrostu gospodarczego w Polsce należą: wysoka wewnętrzna konsumpcja i ożywienie inwestycji w sektorze prywatnym. Wzrost nakładów na środki trwałe w przedsiębiorstwach(6 proc. r/r) to pozytywny prognostyk dotyczący dalszego wzrostu  gospodarczego w naszym kraju.

Kolejna poprawa stanu naszej gospodarki wynika także z odbudowywania stanu zapasów. 31 maja po publikacji tych danych inwestorzy wyraźnie zareagowali. Indeks WIG 20 zyskiwał blisko 1 procent w stosunku do poniedziałkowej sesji. Po publikacji danych dotyczących PKB, potaniały waluty obce za sprawą umocnienia się złotówki. Jest to dobra informacja dla posiadaczy kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, gdyż ostatnio ta waluta biła kolejne rekordowe poziomy kursu. Ekonomiści twierdzą, iż dane o PKB w Polsce nie wpłyną na decyzję rady Polityki Pieniężnej-kolejne posiedzenie RPP odbędzie się w dniach 7-8 czerwca.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
1 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Promocje dla rodzin w banku – Alior Bank

Zazwyczaj w bankach spotykamy się promocjami w wymiarze indywidualnym. Alior Bank poszedł o krok dalej i przygotował pakiet produktów finansowych...

Zamknij