Ile wynosi marża kredytu hipotecznego w euro?Linki sponsorowane

Sytuacja w Strefie Euro nie ułatwia bankom pozyskiwanie walut na kredyty hipoteczne we wspólnej walucie europejskiej. Tak samo jak w przypadku kredytów hipotecznych w polskich złotych, ważną częścią po stronie kosztów jest wysokość marży pobieranej przez bank. Potencjalni kredytobiorcy zwracają dużą uwagę na tą pozycje kosztową. W polskim sektorze bankowym ostatnio pojawiły się zmiany odstraszające klientów jeśli chodzi o zaciąganie kredytów mieszkaniowych w euro. Mianowicie niektóre banki drastycznie podniosły stawkę marż przy tych kredytach.

Rodzi się zatem pytanie: czemu miał służyć ten zabieg? Otóż banki powoli chcą wycofać ofertę kredytów w euro. Najwyższe obecnie marże przy tych kredytach hipotecznych oferuje DnB Nord-4,7 proc., Getin Noble Bank 4,65 proc., Pekao SA-3,5 proc., BOŚ Bank-3,2 proc., Alior Bank-2,8 proc. Natomiast najniższe marże spotkamy w BNP Paribas-1,42 proc., Nordea Banku-1,5 proc. I w Credit Agricole-1,6 proc.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
21 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Zmiany w ustawie o kredytach konsumenckich – nowa ustawa kredytowa 2011

Członkostwo w Unii Europejskiej wymaga od naszego kraju dostosowywania wszelkich przepisów. 1 kwietnia 2011 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy o...

Zamknij