Ile Polska ma długu publicznego? – Ile wynosi zadłużenie w PolsceLinki sponsorowane

13 września 2011 roku, Minister Finansów Jacek Rostowski podał do wiadomości informację o wysokości polskiego długu publicznego. Rynek z niecierpliwością czekał na te dane. Cała Europa żyje w strachu na wieść o bankrutującej Grecji. Na szczęście polski sektor bankowy nie posiada w portfelach obligacji greckich. Dodatkowo polskie banki są silne i coraz bardziej możliwy upadek Grecji wpłynie tylko pośrednio na naszą gospodarkę. Słabnąca waluta europejska, a wraz z nią złotówka to cena za kryzys finansów publicznych jakiego jesteśmy świadkami na Starym Kontynencie. Paradoksalnie osłabiona złotówka bardzo pomaga rodzimym eksporterom towarów.

Minister Jacek Rostowski powiedział, iż: „(…)To osłabienie złotego ułatwia eksport, pozwoli utrzymać miejsca pracy w Polsce, jest naturalnym stabilizatorem(…)”. Niestety osłabiona polska waluta wobec euro powiększa dług publiczny. Obecnie wynosi on 53 procent Produktu Krajowego Brutto-ekonomiści są zgodni co do tego, iż takie prognozy gospodarcze dla Polski nie jest to jeszcze groźny poziom długu.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
Ile Polska ma długu publicznego? - Ile wynosi zadłużenie w Polsce, 9.0 out of 10 based on 3 ratings
13 września 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Ile Polska ma długu publicznego? – Ile wynosi zadłużenie w Polsce

    53% na pierwszy rzut oka wygląda groźnie, ale na tle takich państw jak Grecja czy Włochy to naprawdę mały pikuś.

    admin1
    9 grudnia 2011 o 10:38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty Idea Bank

Informacje i opinie o lokatach w banku Idea Bank S.A. W najbliższym czasie należy spodziewać się działań naszego Rządu na...

Zamknij