Ile Polacy mają zgromadzonych środków pieniężnych na lokatach terminowych?Linki sponsorowane

Latem bieżącego roku prawdziwym hitem w rodzimym sektorze bankowym okazały się lokaty terminowe. Przyczyn tak dużego zainteresowania produktami depozytowymi należy szukać przede wszystkim w spadkach cen akcji na rynku kapitałowym i kryzysie finansów publicznych w krajach europejskich. Coraz atrakcyjniejsze oferty depozytowe banków sprawiają, iż inwestorzy przenoszą kapitał z ryzykownych rynków na bezpieczne lokaty terminowe-dające gwarancję utrzymania wartości pieniądza w dobie załamania się rynków finansowych.

Patrząc na statystyki to w sierpniu 2011 roku ilość środków nagromadzonych na lokatach terminowych(zarówno złotowych jak i walutowych) wynosiła blisko 216 miliardów złotych. W stosunku do lipca bieżącego roku jest to wzrost o 3,5 procent(o ok. 7,3 miliarda złotych). Ciekawostką jest fakt, iż samych nowych depozytów w sierpniu 2011 przybyło jedynie 5 miliardów złotych. Świadczy to o tym, iż klienci przenosili na lokaty w tym okresie, w głównej mierze pieniądze już nagromadzone na ROR-ach i kontach oszczędnościowych. Roczna dynamika wzrostu środków pieniężnych na depozytach wynosi ponad 11 procent.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
29 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Do kiedy będą lokaty bez podatku belki?

Lokaty antybelkowe - likwidacja od 1 stycznia 2012 roku. 24 maja 2011 roku Rząd zatwierdził nowe rozwiązanie w obszarze podatku...

Zamknij