Grupa Kapitałowa PKO BP – zmiany organizacyjneLinki sponsorowane

Zmiany instytucjonalne w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego to efekt realizacji strategii banku na lata 2010-2012. PKO BP postanowił ujednolicić i wzmocnić zarządzanie aktywami klientów. Pierwszą zmianą w tym kierunku było przeniesienie odpowiedzialności za obrót aktywami z Domu Maklerskiego do PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. PKO TFI zarządza aktywami o wartości powyżej 10 miliardów złotych. Zespół ekonomistów z tego Towarzystwa gwarantuje większe bezpieczeństwo i jakość w zarządzaniu aktywami zarówno w przypadku klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Klienci dodatkowo zyskają szerszą wiedzę analityczną, a co za tym idzie poprawę efektywności własnych inwestycji. Ujednolicenie zarządzania aktywami to również jeden z elementów wprowadzania przez bank nowych usług-private banking.

Grupa Kapitałowa PKO BP podjęła też decyzję dotyczącą likwidacji spółki- CFP, która jest administratorem budynku centrali banku. Głównym celem tego działania jest zmniejszenie bieżących kosztów i uproszczenie struktury organizacyjnej grupy. Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego powiedział, że bank obecnie koncentruje się na wprowadzeniu jednolitego modelu operacyjnego w usługach finansowych. Według niego centralizacja funkcji i poprawa efektywności wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej to doskonała droga do wzrostu konkurencyjności banku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
6 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Szukam pilnie skąd wziąć pieniądze – pożyczka bez bik w Profi Credit

Profi Credit - kredyty odnawialne bez banku. Spółka Profi Credit jest instytucją parabankową, która trudni się udzielaniem odnawialnych pożyczek gotówkowych....

Zamknij