Getin Holding przejmuje akcje Allianz Banku i Idea BankuLinki sponsorowane

23 maja 2011 roku miało miejsce posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Na posiedzeniu wyrażono zgodę na przejęcie przez Getin Holding akcji Allianz Banku oraz Idea Banku. Pod koniec ubiegłego roku Leszek Czarnecki podpisał warunkową umowę przejęcia banku z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska. Szacowana wartość tej transakcji wynosi 140 milionów złotych.

Przejęcie banku nie wpłynie w żaden sposób na dotychczasowe umowy klientów. Tak jak do tej pory Allianz Bank Polska SA, będzie podlegał nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, a wszystkie nagromadzone środki pieniężne będą objęte bankowym systemem gwarancji depozytów.

Leszek Czarnecki to wrocławski biznesmen, który zajmuje 3 miejsce na liście najbogatszych Polaków. Jego życie to pasmo wielu sukcesów biznesowych. Kierowane przez niego spółki szybko powiększały wartość rynkową, co zaowocowało nagrodą dla jednego z dziesięciu najlepszych menedżerów środkowej części Europy, którą otrzymał w 1998 roku od The Wall Street Journal.

Spółka Getin Holding SA, za pomocą której Leszek Czarnecki przejmie Allianz Bank, to bardzo dynamicznie rozwijająca się grupa kapitałowa. W skład grupy kapitałowej wchodzi między innymi Getin Noble Bank, Open Finance, Powszechny Dom Kredytowy, Panorama Finansów i Getin Leasing. Getin Holding jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu WIG 20.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
24 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Dzień Przedsiębiorczości w BGŻ

Bank Gospodarki Żywnościowej należy do organizacji , które budując  przewagę strategiczną na rynku, dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne.  Już po raz...

Zamknij