Fuzja Gospodarczego Banku Wielkopolskiego i MR BankuLinki sponsorowane

5 września bieżącego roku nastąpiło połączenie Gospodarczego Banku Wielkopolskiego i MR Banku. Cały majątek Mazowieckiego Banku Regionalnego został przeniesiony na spółkę przejmującą, czyli GBW S.A. Natomiast wpis do rejestru przedsiębiorców został dokonany przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda. Przypomnijmy, iż za takim rozwiązaniem opowiedziało się ponad 90 głosujących na walnych zgromadzeniach obu banków.

Początek Gospodarczego Banku Wielkopolskiego datuje się na rok 1990. Powstał on z inicjatywy Banków Spółdzielczych usytuowanych w Wielkopolsce i w południowo-zachodniej części kraju. Do głównych zadań banku należy oferowanie uniwersalnych produktów finansowych osobom fizycznym i prawnym. Do czynności GBW należy także finansowe wsparcie przedsięwzięć gospodarczych w sektorze rolniczym i przetwórstwie rolno-spożywczym. Gospodarczy Bank Wielkopolski pełni ważną funkcję banku zrzeszającego sieci banków spółdzielczych(współpraca z tymi bankami i różnego rodzaju działania w ich interesie).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
6 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak rozwiązać problem w firmie? – usługi concierge w Idea Banku

Usługi concierge w głównej mierze polegają na zleceniu komuś załatwienia określonych spraw. Zlecane zadania mogą dotyczyć różnych sytuacji w życiu-od...

Zamknij