Fundusz Unijny JessicaLinki sponsorowane

Program Unijny Jessica to europejskie wsparcie finansowe w ramach inwestycji miejskich-rewitalizacja ekonomiczna i społeczna zaniedbanych obszarów miejskich. Unijny instrument inżynierii finansowej to środki pieniężne pochodzące z funduszy strukturalnych w postaci zwrotnej inwestycji w przedsięwzięcia rewitalizacji obszarów miejskich (np. wkłady finansowe, wszelkiego rodzaju gwarancje i pożyczki).

Bank Gospodarstwa Krajowego proponuje finansowe wsparcie z Funduszu Jessica w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pierwsza wielkopolska  firma jaka skorzystała z Programu Jessica to Spółka Goplana MGC Inwest. 18 maja bieżącego roku w Urzędzie Miejskim w Lesznie, została podpisana umowa pożyczki pomiędzy Beneficjentem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowane przedsięwzięcie deweloperskie będzie dotyczyło budowy nowoczesnej Galerii Handlowej „Goplana” w Lesznie- jest to pierwszy tego typu projekt rewitalizacyjny w Europie-finansowany ze środków UE.  Galeria Goplana powstanie w miejsce starych zakładów Metalplast i Goplana. Nowoczesne centrum handlowe będzie posiadać trzy kondygnacje , które będą obejmować 28 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. W 2012 roku po oddaniu budowy w „Goplanie” znajdzie się 120 lokali handlowo-usługowych, kino, klub fitness i kręgielnia. Natomiast górna kondygnacja zarezerwowana będzie na 760 miejsc parkingowych. Pożyczka z Programu Jessica pozwoli Spółce sfinansować ok. 1/3 kosztów projektu. Cały projekt opiewa na kwotę 200 milionów złotych. Według władz miasta Leszna, „Goplana” wpłynie pozytywnie na rynek pracy oraz ożywi śródmieście.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
21 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Polisa oszczędnościowa Antidotum Pro Lukas Bank

Informacje i opinie o polisach oszczędnościowych w banku Antidotum Pro Lukas Bank Antidotum Pro to dla klientów Lukas Banku alternatywa...

Zamknij