Fundusz JEREMIE – Konkurs dla Pośredników Finansowych w BGKLinki sponsorowane

W 2007 roku Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny powołały inicjatywę pozadotacyjną JEREMIE. Bank Gospodarstwa Krajowego jest Menedżerem Funduszy Powierniczych JEREMIE. W Polsce inicjatywa ta jest wdrażana na poziomie regionalnym-jako Regionalny Program Operacyjny. BGK zarządza projektem JEREMIE w 5 województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim oraz w zachodniopomorskim.

Ideą  programu JEREMIE jest pomoc przedsiębiorcom z sektora MŚP w finansowaniu działalności. W ramach tego Regionalnego Programu Operacyjnego udzielane są kredyty i poręczenia dla przedsiębiorstw. Dzięki tej pomocy pozadotacyjnej firmy z sektora MŚP w tym start-upy mają szansę na atrakcyjne, zewnętrzne finansowanie. 27 lipca 2011 roku BGK ogłosił konkurs na pośredników finansowych pożyczki globalnej w ramach inicjatywy JEREMIE. Konkurs dotyczy województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wnioski o przyznanie pośrednictwa mogą składać Fundusze Pożyczkowe, Fundusze Poręczeniowe, banki oraz inne instytucje finansowe. Dzięki pośrednikom finansowym do firm może trafić 115 mln zł(60 mln zł w woj. zachodniopomorskim, 55 mln zł w woj. wielkopolskim). Mikro i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o zewnętrzne finansowanie od 24 sierpnia 2011 roku do 27 grudnia 2011(do chwili osiągnięcia poziomu 200 proc. środków w programie).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
30 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Co zrobi bank, gdy nie spłacamy kredytu hipotecznego?

Do grona osób mających problemy ze spłatą kredytów dołączyła ostatnio duża grupa kredytobiorców we frankach szwajcarskich-ok. 700 tysięcy osób. Jest...

Zamknij