Finansowanie budowy portu lotniczego we Wrocławiu przez Pekao SALinki sponsorowane

Należący do wiodącej międzynarodowej grupy finansowej (UniCredit) bank PKO SA jest zaangażowany w przygotowania Polski do ważnej imprezy piłkarskiej Euro 2012. Bank w swojej historii realizował już wiele dużych projektów infrastrukturalnych. W ostatnim czasie sukcesem dla PKO SA było wygranie przetargu na gwaranta finansowania rozbudowy lotniska w Poznaniu.

Oprócz lotnisk, PKO SA finansuje również budowę stadionu w Gdańsku i wspomaga budowę Stadionu Narodowego w Warszawie poprzez linię kredytową dla generalnego wykonawcy. 4 kwietnia bieżącego roku PKO SA wraz ze spółką Port Lotniczy Wrocław podpisały umowę na finansowanie modernizacji lotniska we Wrocławiu. Pomoc w finansowaniu będzie polegała na emisji imiennych obligacji korporacyjnych o wartości 230 milionów złotych. Zakres przedsięwzięcia budowlanego obejmuje budowę nowego terminala i nowych płyt postojowych dla samolotów. Pierwsza transza obligacji długoterminowych (185 mln zł) przeznaczona będzie na finansowanie głównych przedsięwzięć budowlanych. Natomiast transza obligacji krótkoterminowych, wspomoże przejściowe finansowanie wydatków i podatku VAT (prefinansowanie, które podlega częściowej refundacji ze środków Unii Europejskiej. Według Rafała Petscha- dyrektora Departamentu Instytucji Finansowych i Sektora Publicznego Banku PKO SA, inwestycja we Wrocławiu zamyka pewien rozdział strategii wspierania zrównoważonego rozwoju gospodarczego polskich regionów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
6 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kasa w internecie chwilówki bez weryfikacji w bazach

W Polsce rynek pożyczek i kredytów cały czas się rozwija i wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na tego rodzaju...

Zamknij