Dywidenda za 2010 rok PKO BP – wypłata zysku dla akcjonariuszyLinki sponsorowane

Od 2009 roku (według prospektu emisyjnego) Zarząd PKO BP zobligowany jest do rekomendacji Walnemu Zgromadzeniu podejmowanie decyzji dotyczących podziału zysku pomiędzy akcjonariuszy. Wypłata dywidendy musi uwzględniać strategię banku, plany ekspansji, zapotrzebowanie na środki pieniężne, współczynnik wypłacalności, wymóg prawny-przeznaczenie na dywidendy ok. 40 procent zysku netto za dany rok obrotowy.

W 2010 roku Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego uzyskała rekordowy wynik finansowy. Skonsolidowany zysk netto grupy wyniósł 3,217 miliardów zł i w stosunku do roku poprzedniego jest to wzrost o blisko 40 procent. Jeśli chodzi o zysk netto Banku  PKO BP to jest to również imponujący wynik ( wzrost o 36 procent r/r- do 3, 311 mld zł). 5 maja 2011 roku Zarząd PKO Banku Polskiego podjął uchwałę dotyczącą wypłaty dywidendy za 2010 rok. Zgodnie z uchwałą Zarząd przedłożył Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu rekomendację wypłaty części zysku na rzecz akcjonariuszy. Zaproponowany poziom dywidendy wynosi 1, 375 miliardów złotych ( 41,53 procent zysku netto)-1,10 zł na akcję. Dzień wypłaty dywidendy zostanie podany do informacji publicznej w raporcie bieżącym lub w serwisie internetowym banku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
6 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Polisolokata Nordea Ekstra Profit

Rosnąca inflacja ( w lutym inflacja wynosiła 3,6 procent), wysoki podatek od dochodów kapitałowych  i stosunkowo niskie oprocentowanie  lokat na...

Zamknij