Do kiedy będą lokaty bez podatku belki?Linki sponsorowane

Lokaty antybelkowe – likwidacja od 1 stycznia 2012 roku.
24 maja 2011 roku Rząd zatwierdził nowe rozwiązanie w obszarze podatku dochodowego od osób fizycznych. Rada Ministrów przyjęła również założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. Minister Finansów podkreślał, iż w nowych przepisach chodzi głownie o ujednolicenie opodatkowania dochodów kapitałowych-niezależnie od czasu trwania inwestycji i wielkości zdeponowanej kwoty.

Nowa Ordynacja podatkowa jest niczym innym jak jednym ze sposobów ratowania finansów publicznych w Polsce. Dzięki nowym przepisom budżet naszego państwa od 2012 roku będzie zasilany kwotą 380 milionów złotych rocznie. Proponowane zmiany wpłyną pozytywnie na konkurencję między bankami. Bowiem instytucje finansowe będą musiały mocniej zabiegać o klienta, oferując przy tym atrakcyjne oprocentowanie lokat bez nadużyć przepisów prawa podatkowego. Obecnie banki wykorzystywały korzystny sposób zaokrąglania podstawy opodatkowania i podatku do 1 zł. (w przypadku dziennej kapitalizacji odsetek z lokat, 19 procentowy podatek od przychodów kapitałowych po zaokrągleniu w dół wynosił 0 zł). Wraz z początkiem 2012 roku, banki będą zaokrąglać obliczony podatek od zysków kapitałowych do 1 grosza.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 2.0/10 (5 votes cast)
Do kiedy będą lokaty bez podatku belki?, 2.0 out of 10 based on 5 ratings
27 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Aktualne oferty kont oszczędnościowych dają szansę na uzyskanie zysku porównywalnego jak na lokatach terminowych. Różnica pomiędzy lokatami,a kontami oszczędnościowymi polega...

Zamknij