Dlaczego Frank jest taki drogi? – interwencja Centralnego Banku Szwajcarii?Linki sponsorowane

Inwestorzy masowo przenoszą swoje inwestycje do Szwajcarii, kupując tym samym franka szwajcarskiego. Taki stan rzeczy sprawia, że narodowa waluta Szwajcarii umacnia się wobec innych walut. Frank szwajcarski uważany jest za stabilną walutę. W obliczu załamania się finansów publicznych w Europie  bijący rekordy kurs franka szwajcarskiego w Polsce potwierdza tylko tą regułę. „Uciekanie” do franka szwajcarskiego potęguje także zła sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych i zawirowania wokół kwestii limitu zadłużenia tego kraju.

Centralny Bank Szwajcarii uważa, że frank szwajcarski jest przewartościowany i zagraża rozwojowi gospodarczemu. W wyniku tej sytuacji Szwajcaria zapowiedziała interwencję na rynku walutowym. Dodatkowo bank ustalił docelowy przedział 3 miesięcznej stopy procentowej LIBOR od 0 do 0,25 procent. Jednak nadal napływają niepokojące dane ze Szwajcarii dla losów kursu franka szwajcarskiego. Mianowicie niska inflacja, dobra kondycja gospodarcza kraju i wzrost sprzedaży detalicznej w czerwcu br. o 7,4 procent w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku-nie ma argumentów co do interwencji na rynku walutowym. Według ekonomistów DM Millennium należy się spodziewać dalszych wzrostów kursu franka.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Dlaczego Frank jest taki drogi? - interwencja Centralnego Banku Szwajcarii?, 8.0 out of 10 based on 1 rating
3 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Największe banki w Polsce

Centralnym Bankiem naszego kraju jest Narodowy Bank Polski. Jest to niezależna instytucja, która działa w myśl ustawy o Narodowym Banku...

Zamknij