Czy wzrośnie kurs dolara? – przewidywania poziomu kursu USD/PLNLinki sponsorowane

Według analityków rynkowych istnieją duże przesłanki za tym, że wzrośnie kurs dolara amerykańskiego względem polskiej waluty. Wpływ na tą sytuacje ma zła kondycja światowej jak i amerykańskiej gospodarki. Przede wszystkim rośnie obawa o bankructwo znaczących gospodarek Unii Europejskiej. Do krajów najbardziej zagrożonych widmem kryzysu fiskalnego zalicza się Grecję, Portugalię, Włochy i Hiszpanię.

Polska waluta kojarzona jest ze strefą euro i dlatego polski złoty narażony jest na wszelkiego rodzaju ataki spekulacyjne obniżające wartość „naszego pieniądza”. Dodatkowym bodźcem powodującym przyszłe osłabienie złotówki(co za tym idzie wzrost kursu USD/PLN) jest spadek tempa wzrostu gospodarczego oraz możliwa obniżka stóp procentowych. Wciąż utrzymuje się także niekorzystny stosunek wysokości wydatków publicznych do poziomu PKB w Polsce.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
Czy wzrośnie kurs dolara? - przewidywania poziomu kursu USD/PLN, 8.3 out of 10 based on 3 ratings
8 października 2011


Podobne


Tagi


3 opinie o Czy wzrośnie kurs dolara? – przewidywania poziomu kursu USD/PLN

  Zastanawiam się ile będzie kosztował dolar we wrześniu. Cóż – mam odłożoną pewną kwotę teraz właśnie w tej walucie, a po wakacjach będę potrzebował wymienić na złotówki.
  Czy trzymać zielone ? Jak rozwinie się bardziej problem Grecji, to chyba złotówka spadnie ?

  Po ile dolar będzie
  17 maja 2012 o 15:15

  Kursy walut to coraz większa loteria. Kiedyś zmieniały się one dość przewidywalnie, a teraz można zarówno wiele zyskać, jak i wiele stracić. Też mam odłożone trochę dolarów amerykańskich i po prostu ich nie ruszam, bo nie mam takiej potrzeby, ale jak będę potrzebowała je sprzedać to pewnie akurat w tym momencie kurs pójdzie w dół…

  Grażyna L.
  15 czerwca 2012 o 09:43

  Czy są jakieś realne przesłanki do tego, żeby można było przewidywać kursy walut ? Na czym się opierać ?
  Bardzo poważnie zastanawiam się nad zainwestowaniem w Forex. Zanim to jednak uczynię muszą nabyć trochę podstawowej wiedzy z dziedziny bankowości.

  Kiedy wzrośnie kurs Euro i Dolara
  11 października 2012 o 22:01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepsze konto firmowe – ranking Bankier.pl lipiec 2011

W każdym miesiącu portal finansowy Bankier.pl dokonuje zestawienia różnych produktów bankowych. Tym razem pod lupę wzięte były konta firmowe. Firmy...

Zamknij