Czy rating gospodarczy Polski zostanie obniżony?Linki sponsorowane

Nie dość, że europejska gospodarka przeżywa ciężkie chwile to jest także narażona na ataki spekulacyjne. Ekonomiści z niepokojem patrzą na to co się dzieje na światowych rynkach finansowych. Kolejne publikacje Agencji Ratingowych dotyczące ocen największych europejskich gospodarek napędzają machinę spekulacyjną. Komisja Europejska już w lipcu podała do wiadomości, że ureguluje działalność agencji ratingowych, by nie szkodziły gospodarkom.

Często zdarza się, że agencje ratingowe wyolbrzymiają znaczenie niektórych czynników gospodarczych ,a co za tym idzie ocena nie odzwierciedla w 100 procentach sytuacji w danym kraju. Unijny Komisarz do spraw rynku wewnętrznego-Michael Barnier chce za wszelką cenę zabronić publikacji ocen ratingowych europejskich krajów, które zmagają się z załamaniem gospodarczym. Niedawno znana Agencja Moody’s ostrzegła Polskę, że w przyszłym roku obniży nasz rating. Pomimo gospodarczej stabilizacji, ciągle w Polsce niebezpieczny jest stosunek wielkości wydatków publicznych do wielkości PKB.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
24 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Santander Consumer Bank

Początek działania w Polsce Santander Consumer Banku należy szukać w latach 1995-1996. Wówczas powstało Polskie Towarzystwo Finansowe. W 2004 roku...

Zamknij