Czy do końca roku spadnie kurs euro?Linki sponsorowane

Według licznych prognoz ekonomistów, do końca 2011 roku rekordowo wysoki kurs euro wobec polskiej złotówki powinien się obniżyć. Pierwszą oznaką potwierdzającą te prognozy był blisko jednoprocentowy spadek kursu EUR/PLN  na początku listopada bieżącego roku. Złoty zareagował umocnieniem wobec euro po ostatniej obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych przez Europejski Bank Centralny. Co więcej do końca 2011 roku EBC pokusi się o kolejną taką zmianę w obrębie wysokości stóp procentowych. Zatem nadzieja na dłuższą aprecjację złotówki nie powinna nikogo dziwić- w szczególności, że fundamenty rodzimej gospodarki nadal są stabilne.

Kolejną informacją działającą na korzyść polskiej waluty jest perspektywa sprzedaży pokaźnej kwoty euro przez Bank Gospodarstwa Krajowego w grudniu bieżącego roku-na ten okres bowiem przypada większość płatności związanych z inwestycjami strukturalnymi oraz płatnościami dla rolników.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
15 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak zasilić konto SkyCash? – koszty doładowania

Konto SkyCash można doładować poprzez wykonanie standardowego przelewu bankowego lub za pomocą przelewu natychmiastowego na stronie internetowej www.skycash.com- pod wymienionym...

Zamknij