Czy banki w Polsce są zagrożone?Linki sponsorowane

Rodzimy sektor bankowy w blisko 70 procentach należy do zagranicznych podmiotów. Fakt ten w dobie kryzysu fiskalnego w strefie euro oraz problemów największych banków w Europie może budzić pewne niepokoje. Na szczęście banki działające w Polsce nie mają nic wspólnego ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami oprócz kwestii udziałowych. Są to odrębne instytucje finansowe, których bezpośrednio nie dotknie kryzys europejskiego sektora bankowego.

Na razie sytuacja banków działających w Polsce jest stabilna. Jednak w przyszłości mogą wystąpić pewne zakłócenia np. w obrębie płynności finansowej tych instytucji. Zagrożeniem rodzimego sektora bankowego mogą być kredytobiorcy-szczególnie posiadacze kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. W wyniku osłabienia się złotówki w ostatnim czasie mocno w górę poszybowały raty kredytów w szwajcarskiej walucie. Problem jest na tyle poważny, że wartość niektórych kredytów zaciągniętych w latach 2006-2007 przewyższa wartość zabezpieczenia-nieruchomości.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
24 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak długo może trwać rozpatrywanie reklamacji w Bankach?

Jeśli miałeś kiedyś problemy z  bankiem to dokładnie wiesz o czym mowa, kiedy kolejna osoba skarży się na reklamację. Otóż...

Zamknij