Co oznacza, że Polbank EFG jest objęty gwarancjami BFGLinki sponsorowane

Od 19 września 2011 roku Polbank EFG podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Sytuacja ta wynika z tego, że Polbank EFG przekształcił się z Oddziału Instytucji Kredytowej w bank krajowy. Od tej pory pełna nazwa banku to: Polbank EFG Spółka Akcyjna. Teraz wszystkie środki pieniężne zdeponowane przez klientów Polbanku są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jest to bardzo ważna informacja dla klientów z racji tego, iż Polbank EFG należy do greckiej Grupy Kapitałowej EFG Eurobank Ergasias. Jak wszyscy wiemy, Grecja boryka się z wielkimi problemami fiskalnymi i ta sytuacja mogła budzić niepokój wśród klientów banku. Grecja jako państwo stoi w obliczu niewypłacalności. Polbank EFG od początku swojego istnienia na polskim rynku (od 2004 roku) zdobył już ponad 800 tysięcy klientów i posiada siec placówek w liczbie 320. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie dojdzie do kilku transakcji w wyniku których Polbank EFG S.A. zostanie przejęty przez Grupę Raiffeisen International.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (3 votes cast)
Co oznacza, że Polbank EFG jest objęty gwarancjami BFG, 8.0 out of 10 based on 3 ratings
21 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Rachunek powierniczy dla firm Bank BPS

Informacje i opinie o rachunkach powierniczych dla firm w banku BPS S.A. Rachunek powierniczy służy do zapewnieniu bezpieczeństwa środków pieniężnych...

Zamknij