Bank w telefonie komórkowym – konto internetowe w komórceLinki sponsorowane

Żeby sprawdzić saldo na koncie, zrobić przelew nie tzreba wcale stać w długiej kolejce w banku, wychodzić z domu. Dziś nie tylko komputer jest naszym sprzymierzeńcem, ale i telefon komórkowy, dzięki któremu bank jest zawsze pod ręką.

Ponieważ można odwiedzać strony internetowe za pośrednictwem telefonu komórkowego to dlaczego nie odwiedzić strony banku? Czy nie wygodnie jest poruszając się komunikacją miejską założyć lokatę, czy będąc w sklepie wysłać wniosek o pożyczkę czy kredyt.

Banki chcą ułatwić poruszanie się po sieci za pośrednictwem telefonu komórkowego, bowiem łączenie się ze stroną banku online za pomocą zwykłego telefonu nie jest zbyt komfortowe. Tym bardziej, że niektóre rzeczy w banku, czy to przelew czy wysłany wniosek należy dodatkowo uwierzytelnić sms-em, a to z kolei może spowodować, że trzeba będzie wyjść z przeglądarki. Tym samym dojdzie do zerwania połączenia z bankiem.

Tym samym banki chcąc zachęcić swoich klientów do korzystania z usług bankowych za pośrednictwem telefonów komórkowych musiały zaproponować im pewne udogodnienia. I tak niektóre skorzystały z możliwości i udostępniły strony w wersji lekkiej, na których brak jest reklam, elementów graficznych, co powoduje, że obsługa i nawigacja jest znacznie łatwiejsza, bo szybsza.

Lekkie strony nie wymagają od klientów, żeby Ci instalowali w telefonie dodatkowe oprogramowanie. Ale należy dodać, że w użyciu sa także tak zwane smartfony, które posiadają aplikacje, specjalne programy ułatwiające korzystanie z serwisów internetowych.

Aplikacje te, które pobiera się ze strony danego banku, bardzo często mają dodatkowe opcje, są zsynchronizowane z innymi funkcjami w telefonie, takimi jak książka adresowa chociażby.

Pomijając fakt, że za pośrednictwem telefonu można dokonywać transakcji online, należy dodać także, że telefonem komórkowym można także płacić za zakupy. Technologia stykowa w telefonie umożliwia dokonanie transakcji poprzez zbliżenie komórki do czytnika.

Co więcej dziś można także wysłać pieniądze dziecku, które jest na feriach chociażby, z rachunku bankowego do bankomatu. Żeby wypłacić pieniądze należy tylko podać numer telefonu oraz kod PIN, który przychodzi sms-em. Powstaje pytanie – co nas czeka w najbliższej przyszłości?

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
28 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe PKO BP

Informacje i opinie o kontach firmowych w banku PKO BP Pakiet Biznes Debiut to zestaw usług finansowych świadczonych na rzecz...

Zamknij