Bank Spółdzielczy w Węgierskiej GórceLinki sponsorowane

BS w Węgierskiej Górce powstał na fundamentach Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowej w Cięcinie, która rozpoczęła działalność w 1911 roku. Początkowy kapitał spółki wynosił jedynie 800 koron. W 1925 roku Spółdzielnia została przekształcona w Kasę Stefczyka. Cały dorobek tej instytucji finansowej został rozgrabiony w czasach II Wojny Światowej. Dwadzieścia lat po II Wojnie Światowej rozpoczęto budowę nowej siedziby Spółdzielczej Kasy. W 1969 roku Kasa Stefczyka przyjęła status Banku Spółdzielczego w Cięcinie. W wyniku nowego podziału terytorialnego, w Polsce bank przyjął nazwę: BS w Węgierskiej Górce z siedzibą w Cięcinie.

Na początku lat 90 wybudowano nową siedzibę banku w centrum Węgierskiej Górki, która służy mu do obecnych czasów. Ciekawostką jest fakt, że członkiem Rady Nadzorczej Banku jest Grzegorz Proksa- polski bokser wagi średniej. „Super G” jest aktualnym mistrzem Europy federacji EBU w wadze średniej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce, 7.0 out of 10 based on 1 rating
6 grudnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Nowy Zarząd Kredyt Banku – zmiany

25 maja 2011 roku odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, na którym wybrano nowy skład Zarządu. Ponownie do pełnienia funkcji Prezesa...

Zamknij