Bank Handlowy w Indeksie WIG 20 GPWLinki sponsorowane

Bank Handlowy w Warszawie dołączyło grona najbardziej płynnych spółek (tzw. blue chips) Giełdy Papierów Wartościowych 5 kwietnia bieżącego roku. Jest to piąty bank tworzący Indeks WIG 20. Decyzja o włączeniu Banku Handlowego do WIG 20 podyktowana jest wzrostem  rynkowym banku. Na lata 2010-2012 bank wdrożył strategie rozwoju , opartą na zaufaniu, jakości produktów, innowacyjności i efektywności zarządzania.

Dotychczasowa realizacja planu skutkuje poprawą wszystkich wskaźników ekonomicznych banku. Dynamika rentowności kapitału własnego w 2010 roku wyniosła 3,8 procent. Natomiast zysk netto spółki za rok 2010 wyniósł 755 milionów złotych. Obecność w najważniejszym indeksie giełdowym w Polsce to prestiż, uznanie i bodziec do kolejnych wyznań. Według Katarzyny Otko – Dąbrowskiej (dyrektora zespołu projektów strategicznych i relacji inwestorskich banku) spółka zobowiązana jest obecnie do najwyższego poziomu polityki informacyjnej. Zarząd Citi Handlowego postanowił 99,9 procent wypracowanego zysku netto przeznaczyć na wypłatę dywidendy. Termin ustalania prawa do dywidendy przypada na 16 czerwca br. , a wypłata nastąpi w dniu 29 lipca. Pierwsza sesja z udziałem Banku Handlowego w Indeksie WIG 20 ( 6 kwietnia 2011 roku) zaowocowała wzrostem ceny za akcje do 102,2 zł ( najwyższy poziom ceny od 3 lat).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
7 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Mobilne płatności w banku – bank w komórce

Już niedługo nasze telefony komórkowe przybiorą postać elektronicznych portfeli. Obecnie na rynku płatności mobilnych toczy się walka dotycząca wyboru technologii...

Zamknij