Ankieta Makroekonomiczna w NBPLinki sponsorowane

Narodowy Bank Polski oprócz obsługi Skarbu Państwa i działalności emisyjnej zajmuje się także upowszechnianiem wiedzy ekonomicznej. NBP propaguje i kształtuje postawy przedsiębiorcze poprzez liczne publikacje i opracowania ekonomiczne, Portal Edukacji Ekonomicznej, programy edukacyjne oraz ogólnopolskie konkursy. W ostatnim czasie Prezes Narodowego Banku Polskiego-Marek Belka poinformował media o zamiarze wprowadzenia ankiety ekonomicznej skierowanej do profesjonalnych prognostów ekonomicznych.

Dana ankieta miałaby być wprowadzona jeszcze w tym roku. Marek Belka w komunikacie wyjawił także, iż owa ankieta będzie przeprowadzana wśród profesjonalnych prognostów cyklicznie cztery razy w roku. Po pierwszy badanie zostanie przeprowadzone na przełomie 2011 i 2012 roku.  Wszystkie wyniki ankiet będą upubliczniane co   na pewno poprawi świadomość ekonomiczną naszych rodaków i pozwoli im skuteczniej poruszać się w świecie inwestycji. Narodowy Bank Polski znany jest już z przeprowadzania badań dotyczących oczekiwań gospodarczych analityków rynkowych sektora finansowego, sektora prywatnych przedsiębiorstw i osób prywatnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
3 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Wiosenna loteria kart kredytowych w BRE Banku

W BRE Banku ruszyła wiosenna loteria w ramach której klienci korzystający z kart Visa będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. W...

Zamknij