Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej – zapisy w mBanku 14-27 czerwcaLinki sponsorowane

Jastrzębska Spółka Węglowa powstała 1 kwietnia 1993 roku. JSW skupia 5 kopalń węgla kamiennego m.in. Borynia-Zofiówka, Budryk, Jas-Mos, Krupiński i Pniówek oraz Zakład Logistki Materiałowej. W ubiegłym roku spółka wydobyła ponad 9 milionów ton węgla koksowego i 4 miliony ton węgla do celów energetycznych. Obecna wielkość zasobów węglowych starczy spółce na najbliższe 40 lat.

Jastrzębska Grupa Węglowa należy do największych eksporterów węgla koksowego oraz koksu w Europie. JSW zatrudnia ok. 26 tysięcy pracowników. Od 14 czerwca do 27 czerwca bieżącego roku odbędą się zapisy na akcje JSW w ofercie publicznej. W ofercie będzie do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B. Dla inwestorów indywidualnych przeznaczone będzie 25 procent tej liczby. Każdy z indywidualnych inwestorów będzie mógł złożyć jeden zapis na określoną liczbę akcji(od 5 do 75 akcji-według prospekt emisyjnego z dnia 9 czerwca 2011 roku).

Wartość oferty publicznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej szacowana jest na ok. 6 miliardów złotych, a maksymalny zapis inwestora indywidualnego ok. 12 tysięcy złotych. Dzień debiutu giełdowego tej spółki przypada na 6 lipca 2011 roku.

Jak zapisać się na akcje w mBanku?

– należy przede wszystkim aktywować usługę maklerską eMAKLER(aby to uczynić klient musi złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem strony internetowej banku i wybrać sposób dostarczenia dokumentów do podpisu)
– do 20 czerwca 2011 roku należy dostarczyć do najbliższego mKiosku podpisane dokumenty
– każda osoba może złożyć jeden zapis na akcje
– inwestor musi zapewnić na rachunku środki  na pokrycie wartości  deklarowanego zapisu(liczba akcji x  cena maksymalna akcji plus prowizja)
– prowizja 0,35 proc. : min 3 zł
– cena maksymalna za akcję wynosi 156 zł
Na naszym facebookowym profilu umieściliśmy filmik przybliżający składanie zleceń w ofercie publicznej w eMAKLERZE.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
13 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyty gotówkowe – samochodowe Multibank

Informacje i opinie o kredytach samochodowych i gotówkowych w Multibanku. Kredyt gotówkowy w Multibanku to możliwość sprawnej realizacji swoich potrzeb,...

Zamknij