Akcje Banku Millennium na sprzedaż – kto kupi?Linki sponsorowane

W poniedziałek 25 lipca bieżącego roku w mediach pojawiła się informacja, że portugalski właściciel Banku Millennium(BCP) planuje sprzedaż części akcji. Przypomnijmy, iż Portugalczycy dysponują 65,5 procentowym pakietem akcji banku. Zarząd BCP poinformował, że taka możliwość jest analizowana od kilku miesięcy i nie wyklucza, iż w najbliższym czasie dojdzie do sprzedaży banku. Zarząd Banku Millennium przyjął tą wiadomość z niedowierzaniem. Prezes Banku Bogusław Kot wyraził swoje zdziwienie i powiedział: „(…)Bank rozwija się w sposób racjonalny i jest coraz bardziej dochodowy(…)”. Z „polskiego” punktu widzenia bank ma dobrą kondycję finansową o czym świadczy ostatni raport dotyczący wyników finansowych tej instytucji finansowej.

Na koniec II kwartału 2011 roku Millennium Bank wypracował skonsolidowany zysk netto na poziomie 115,25 mln zł-zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej. W porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku jest to wzrost zysku o 66 procent. Jednak potencjalna sprzedaż polskiego Banku Millennium wynika z trudnej sytuacji gospodarczej w Portugalii. Pomimo pozytywnie zaliczonych stress testów BCP chce podnieść swój kapitał o 400 milionów euro. Cały Bank Millennium w Polsce wyceniany jest na 6,5 miliarda złotych natomiast. Trudną i problemową kwestią dla potencjalnego kupca Millennium będzie niewątpliwie duży portfel kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.0/10 (1 vote cast)
Akcje Banku Millennium na sprzedaż - kto kupi?, 4.0 out of 10 based on 1 rating
26 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Podwyżka stóp procentowych NBP – kwiecień 2011

Analitycy rynku nie byli zaskoczeni wczorajszą podwyżką stóp procentowych, co więcej spodziewali się jej. Niektórzy przewidują kolejną w lipcu. Najbardziej...

Zamknij