Kiedy jest najlepiej płacić odsetki za kredyt dla firmLinki sponsorowane

Podmioty gospodarcze coraz częściej przychodzą do banków po dodatkowe pieniądze. Nie jest to jednak negatywny trend rynkowy. Bowiem w większości obce finansowanie nie jest przeznaczane na bieżącą działalność firmy lecz na planowane inwestycje-dzięki, którym w przyszłości podmioty gospodarcze będą generowały większe zyski. Niektóre biznesy charakteryzują się sezonowością i nie w każdym okresie firma generuje te same przychody. Tutaj bezcenna okaże się doradztwo pracownika księgowego w firmie.

Harmonogram spłaty kredytu ma duży wpływ na księgowość firmy. Odsetki kredytowe można zaliczyć na poczet kosztów uzyskania przychodów. Najlepszym rozwiązaniem jest skumulować płatności odsetek i ich regulowanie w okresach, gdy firma przynosi największe przychody. Wtedy koszty(w postaci odsetek) rzeczywiście zmniejszą podstawę do opodatkowania. Aby uniknąć strat w firmie, powinno się uchronić ją przed zbędnymi kosztami w miesiącach o niskich przychodach.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
27 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

commentluv
Przeczytaj inne:
Inwestycja w amerykańskie akcje w PKO BP

Do tej pory klienci PKO BP mogli inwestować w produkty strukturyzowane rodzimego rynku akcji, rynku walutowego, ropy naftowej i złota....

Zamknij