Jakie uprawnienia ma pełnomocnik do konta?Linki sponsorowane

Pełnomocnika do konta ustanawia się zazwyczaj do rachunku indywidualnego. Taka czynność zgodnie z ustawą prawa bankowego od 1 stycznia 2007 roku nie wiąże się z żadną opłatą. Do konta można ustanowić wielu pełnomocników-liczba zależy od poszczególnych banków. Należy zaznaczyć, iż  wydane przez nas upoważnienie jest ważne bezterminowo i wygasa dopiero po naszym odwołaniu. Danym rachunkiem mogą dysponować 3 podmioty.

Mianowicie właściciel rachunku bankowego, pełnomocnik rodzajowy(może nim zostać wyłącznie osoba pełnoletnia) do dysponowania rachunkiem oraz pełnomocnik szczególny(może nim zostać osoba, która ukończyła 13 rok życia). Jak sama nazwa wskazuje właściciel konta ma pełne prawo do dysponowania rachunkiem. Jeśli chodzi o pełnomocnika rodzajowego to może on wykonywać wszystkie czynności związane z użytkowaniem  ROR-u oprócz zmian warunków umowy, udzielania kolejnych pełnomocnictw, zamawiania kart płatniczych, zamykania konta oraz składania wniosku kredytowego. Zakres uprawnień pełnomocnika szczególnego ogranicza się do korzystania ze środków zdeponowanych na koncie za pomocą karty płatniczej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Jakie uprawnienia ma pełnomocnik do konta?, 8.0 out of 10 based on 1 rating
26 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Nowe opłaty w Banku Zachodnim WBK

Wiosną, klienci Banku Zachodniego WBK zostali zaskoczeni przyszłą fuzją z Kredyt Bankiem. To nie koniec zmian i nowości. Mianowicie od...

Zamknij