Jak zabezpieczyć konto internetowe przed wirusem Zeus?Linki sponsorowane

Zeus, czyli nowy wirus, atakuje klientów banków, które ostrzegają żeby nie podawać w żadnym wypadku swoich danych, numeru konta, karty czy PIN-u do niej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już policja i ABW. Zeus atakuje serwisy banków PKO BP, ING Banku Śląskiego, Pekao i Millennium.

Jak działa? Otóż może przechwycić loginy oraz hasła, które klienci wpisują na swoim koncie internetowym. Oszuści wysyłają na komputer klienta jednego z banków złośliwe oprogramowanie. Klienci logują się na fałszywą stronę, gdzie wyświetla się komunikat o podaniu numeru telefonu i chociażby modelu komórki. Później idzie już z górki. Hakerzy dostają wszystkie dane na tacy.

W takich sytuacjach należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Ale nie ma gwarancji, że ten zapłaci za poniesione przez nich straty. Jak ustrzec się przed takimi działaniami? Przede wszystkim nie wolno korzystać z podejrzanych stron internetowych, z nielegalnym oprogramowaniem chociażby, używać tylko legalnego oprogramowania, zabezpieczać komputer przez atakami wirusów.

Ponadto należy pamiętać bezwzględnie o tym, że żadne bank nie prosi o aktualizację oprogramowania w telefonie, o dane takie jak numer karty czy kod do niej. Jeśli zostaliśmy oszukani to ważna jest szybka reakcja, należy zawiadomić nie tylko bank,a le także policję, żeby ustrzec innych klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.0/10 (2 votes cast)
Jak zabezpieczyć konto internetowe przed wirusem Zeus?, 5.0 out of 10 based on 2 ratings
25 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepsza bankowość mobilna

Ostatnie dziesięciolecie to przełomowy czas dla banków jeśli chodzi o przeniesienie usług finansowych do „Internetu”. Obecnie najbardziej rozwijającym się obszarem...

Zamknij