Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?Linki sponsorowane

Na rynku usług finansowych w Polsce jest wiele podmiotów oferujących pożyczki gotówkowe „od ręki”- kwotę, o którą się ubiegamy możemy otrzymać już po jednej wizycie w placówce. Opcja wypłaty środków „w kilka minut” jest zarezerwowana głównie dla parabanków oferujących kredyty gotówkowe z uproszczoną procedurą i bez zabezpieczeń.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytów hipotecznych. Gdyż wypłata środków pieniężnych zależy przede wszystkim od terminu określonego w umowie kredytowej. Zazwyczaj jest to okres do trzech dni roboczych od złożenia stosownego zlecenia w banku. Warunkiem wypłaty wnioskowanych pieniędzy jest także sprawnie przeprowadzona procedura dokumentowa. Każdy potencjalny kredytobiorca jest zobowiązany do przedstawienia wymaganych przez bank dokumentów. W przeciwnym razie cała procedura kredytowa może się przeciągnąć do kilku miesięcy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?, 9.0 out of 10 based on 3 ratings
17 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?

  Wszystko chyba zależy od wysokości pożyczonej kwoty. Gdy jest to kilka tysięcy, wypłacają od razu po otrzymaniu decyzji i nie ma znaczenia czy jest to bank czy parabank. Jednak w przypadku większych – np. pięciocyfrowych kwot zwykle trzeba czekać dłużej. W kasie nie zawsze znajdują się przecież takie duże sumy pieniędzy, więc trzeba się umówić z bankiem na konkretny termin odbioru gotówki.

  Marcin S.
  31 maja 2012 o 14:07

  Wszystko zależy od sytuacji. Przykładowo skorzystałem w Idea Bank z bezzwrotnej pożyczki i po podpisaniu wszystkiego czekałem jakieś 3 dni i na nowym koncie pojawiły się pieniądze.
  Innym razem brałem pożyczkę gotówkową w BPH i jeszcze tego samego dnia pieniądze były na koncie.

  Ile czasu trzeba czekać na kredyt
  5 grudnia 2012 o 14:56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty Nordea Bank

Informacje i opinie o lokatach w banku Nordea Bank Polska S.A. Inwestując osobiście na rynkach obejmujących kilka klas aktywów (w...

Zamknij